15- چاپ دیجیتال:

- چاپ دیجیتال:

چاپ دیجیتال یکی از روش های تبدیل تصاویر دیجیتال به محصولات چاپی می گویند. چاپ دیجیتال با سایر روشهای چاپ مثل چاپ افست و یا لتر پرس متفاوت است برخی از این تفاوت ها به شرح زیر است :
*در چاپ دیجیتال هر دور چاپ می تواند تصویر متفاوتی چاپ کند چون در این روش از پلیت استفاده نمی شود
*در این روش میزان مواد باطله شامل مواد شیمیایی و کاغذ کم می باشد چون نیازی به رسیدن به رنگ و یا تنظیمات حین چاپ وجود ندارد
*در چاپ دیجیتال هزینه چاپ به تعداد نسخه های چاپی ارتباطی ندارد
*به دلیل حذف مراحل پیش از چاپ شامل لیتوگرافی، فرآیند چاپ دیجیتال بسیار کوتاه است
معایب استفاده:
*در بعضی از چاپ های دیجیتال با کشیدن دست روی سطح کار رنگ کار چاپ شده پاک می شود و در مواردی صحافی کار افست به علت انبوه بودن کار بسیار شکیل تر از کار دیجیتال است و مشکل دیگر این است که چاپ دیجیتال بسیار گران تر از چاپ افست تمام می شود و قیمت حتی تا 400%‌ افزایش می یابد.
محاسن چاپ دیجیتال
چاپ در تیراژ محدود
در چاپ دیجیتال به دلیل حذف پلیت و چاپ مستقیم از کامپیوتر روی کاغذ و امکان کالیبرآسیون دستگاه امکان چاپ در تیراژ محدود حتی یک نسخه با هزینه پایین وجود دارد به همین دلیل این روش چاپ دیجیتال برای مصارفی مثل تهیه نمونه و یا چاپ محصولات کم تعداد کاربرد زیادی دارد.
چاپ شخصی شده
در چاپ دیجیتال با توجه به وجود امکان چاپ در تیراژ محدود شما می توانید هر نسخه از محصول چاپی خود را متفاوت با نسخه قبلی چاپ کنید. به عنوان مثال شما می توانید کارت تبریک های شخصی شده با تصاویر مختلف و یا کارت پرسنلی با طرحهای مختلف را در هر دور چاپ کنید. همچنین این قابلیت به شما امکان چاپ اطلاعات متغیر را می دهد. یعنی می توانید در هر نسخه چاپی خود اطلاعات متغیری را چاپ کنید این اطلاعات می تواند شماره سریال و یا نام گیرنده و یا تصویر هر فرد باشد.

خدمات چاپ دیجیتال:
1) چاپ انواع کارت ویزیت دیجیتال:
» چاپ کارت ویزیت گلاسه (فوری)
» چاپ کارت ویزیت سلفون براق (فوری)
» چاپ کارت ویزیت سلفون مات (فوری)
» چاپ کارت ویزیت لمینت براق (فوری)
» چاپ کارت ویزیت لمینت مات (فوری)
2) چاپ کاتالوگ، پوستر، تراکت، کارت تبریک و کارت پوستال (فوری)

/ 0 نظر / 23 بازدید